Kavitasyon Zararları

Kavitasyon yöntemi ile zayıflama bilgi ve öneri sitesi Kavitasyon

Kavitasyon Zararları

Kavitasyon yöntemi son yıllarda uygulanan zayıflama yöntemleri arasında sayılabilir. Özellikle bölgesel zayıflama yöntemi olarak önerilmektedir. Genel zayıflama yöntemlerine ek olarak ta kullanılabilmektedir. Yani diyet yaparken ek olarak bu yöntem bel, basen ve göbek bölgesine uygulanabilir

Kavitasyon yöntemi yağ hücrelerini parçalayan önemli bir yöntemdir. Bu yöntem cilde uygulanır. İletkenlik için cilde bir miktar jel sürülür. Bu bildiğimiz ultrason jelidir. Uygulama 45 dakika sürer. İşlem öncesi ve sonraki bir hafta boyunca yani gelecek seansa kadar bol su içilmesi önerilir. Parçalanan yağ ve hücrelerin buradan atılması için bol su içilmesinin yanı sıra spor ve egzersizin önemli faydaları olacaktır. Özellikle 30 dakika kadar günlük yağ yakıcı spor yapılmalıdır. Aynı zamanda bu süreç içinde yağdan fakir beslenilmelidir.

Tüm bunlar yapılırsa kavitasyon uygulamasında çok başarılı sonuçlar elde edilebilmektedir.

Kavitasyon uygulaması Avrupa birliği ülkelerinde uygulanmaktadır. Bu yöntem özellikle bu ülkelerde üretim iznine sahip Yani CE ismi verilen kalite belgesiyle üretilmektedirler. Avrupada yaklaşık 7 yıldır uygulama yapılmaktadır. Bu cihazların vücuda zararlarının olmaması için mutlaka bu kalite standartlarında üretilmesi gerekmektedir.

İkinci önemli noktada bu cihazları kullanan estetisyenlerin bu konuda eğitim almış kimseler olması gereğidir. Bu konuda titiz çalışan klinikler buna özellikle önem vermektedir. Kavitasyon işlemi genelde her seansta bir bölgeye 45 dakika uygulanır. Bu sürenin aşılmamasına özen gösterilir. Daha kısa uygulamalar etkisiz kalabilir. Aşırı uzun uygulamalar zararlı olabilir.

Kavitasyon uygulamasından sonra ciltte görülen kızarmalar geçicidir. Genelde 1-3 saat içinde geçer. Ciltte yanık oluşumu beklenen bir durum değildir.

Biz kavitasyon uygulamalarını bu işle uğrasan tıp merkezi ve kliniklerde doktor kontrolünde yapılmasını öneriyoruz. Kavitasyon uygulaması sağlıklı kişilere yapılan bir uygulamadır. Diyabet, hipotiroidi, otoimmün hastalıklar, kalp damar hastalığı gibi hastalığı olan kimselerde kavitasyon uygulaması önerilmez. Aşırı yaşlı kimselerde metabolizma düşük olduğundan aynı şekilde uygulama önermiyoruz. Bir başka önemli noktada kavitasyonun sadece göbek, basen, bel bölgelerindeki yağlara yapılabilmesidir. Kavitasyon başka bölgelere uygulanmamaktadır